• pon.. lut 26th, 2024

Żadnych chwastów, żadnych kretów

ByRedakcja

kwi 18, 2023

Sztuczna trawa ogrodowa to świetne rozwiązanie, które implementowane jest w wielu polskich ogrodach. Dzięki niej eliminowane są problemy związane z naturalnym trawnikiem. Mowa tutaj na przykład o nieestetycznych chwastach czy kretowiskach. Dodatkową zaletą są też walory estetyczne. Okazuje się, że sztuczna trawa nie odbiega wyglądem od pięknie zadbanego naturalnego trawnika.

Sztuczna trawa do ogrodu – dlaczego jest tak ceniona?

Oprócz walorów estetycznych sztuczna trawa ma też walory pielęgnacyjne i nie tylko. Okazuje się, że nie wymaga ona stosowania herbicydów ani innych chemikaliów do kontrolowania chwastów. Oznacza to, że nie trzeba się martwić o toksyczne substancje w ziemi ani o zagrożenie dla dzieci i zwierząt domowych, co jest istotną kwestią dla wielu osób. Dodatkowo implementowanie takiego rozwiązania sprawi, że nie trzeba obawiać się kretowisk. Sztuczna trawa nie ma korzeni, przez co krety nie są przez nią wabione. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko powstawania kretowisk, co jest powszechnym problemem w ogrodzie, gdzie został posiany naturalny trawnik.

Inne zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga koszenia, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu. Nie trzeba jej też podlewać i nawozić, co oznacza, iż można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy na konserwacji. Co więcej, nie jest wymagane usuwanie chwastów. Dlatego ludzie mający w swoim ogrodzie sztuczną trawę mają więcej czasu na zrelaksowanie się w nim. Kolejną zaletą jest wytrzymałość. Okazuje się, że sztuczna trawa jest trwała i odporna na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, na przykład na ciężkie meble ogrodowe, bieganie dzieci czy zwierząt domowych. Trzeba też pamiętać o kwestii estetyki. Sztuczny trawnik prezentuje się prawie tak samo, jak naturalny. Dzięki temu można cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok bez konieczności ciągłej pielęgnacji. Ostatnią kwestią, którą warto wymienić, jest bezpieczeństwo. Sztuczna trawa jest bezpieczna dla pociech i zwierząt domowych, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych ani innych toksycznych materiałów.

Założenie trawnika

Założenie sztucznego trawnika nie jest skomplikowanym procesem. Trzeba przede wszystkim pamiętać o:
– przygotowaniu powierzchni,
– zabezpieczeniu powierzchni,
– przygotowaniu podłoża,
– układaniu trawnika,
– wykonaniu obrzeż,
– wypełnieniu piaskiem.

Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych korków, trawnik sztuczny będzie gotowy do użytkowania. Trzeba wiedzieć o tym, że właściwe utrzymanie trawnika, takie jak regularne czyszczenie i konserwacja, pomaga w zachowaniu jego pięknego wyglądu. Wydłuży też jego żywotność. Na stronie internetowej Trawa-krajobrazowa.pl można zakupić najlepszej klasy sztuczny trawnik, który można dostosować do indywidualnych preferencji i potrzeb. Dostępny jest on w relatywnie niskiej cenie, co jest bardzo istotną kwestią dla wielu klientów. Z jego montażem powinna poradzić sobie każda osoba. Dobrej klasy sztuczny trawnik posłuży przez długi okres, a jego pielęgnacja nie będzie czasochłonna.