• pon.. lut 26th, 2024

Ubrania dla lekarzy i pielęgniarek, czyli kolor jest trendy

ByRedakcja

lis 11, 2019

Modna odzież zazwyczaj spotykana jest w prestiżowych firmach, czy też sklepach. Są to miejsca, gdzie ma się kontakt z klientem, a więc należy dobrze się prezentować. Powoli ta moda wkracza także do szpitali, klinik i przychodni. Odchodzi się od białych prostych fartuchów, a wprowadza różnorodne wzornictwo oraz kolorystykę przyjazną dla pacjenta. Nowa odzież wpływa na nastrój pacjenta, znacznie go poprawiając. Co ważne buduje też prestiż i zaufanie danej placówki medycznej.

Lekarz również modny

Krój oraz kolor odzieży medycznej nie jest regulowany przepisami. Powinien on być jednak schludny, wytrzymały oraz zapewniający barierę przed bakteriami oraz drobnoustrojami. Fartuchy w barwie zielonej oraz ciemnoniebieskiej zazwyczaj noszone są przez personel zabiegowy, czyli w głównej mierze rehabilitantów i chirurgów. Ginekolodzy preferują bardziej odcienie różu, a natomiast kardiolodzy oczywiście czerwieni. Kolor ten także noszą ratownicy medyczni i pracownicy pogotowia. Związane jest to z oddziaływaniem czerwieni na mózg człowieka, który to zwraca szczególną uwagę, kiedy widzi tę barwę.

Projektanci ubrań dla lekarzy i pielęgniarek nie poprzestali na samej kolorystyce. Rozpoczęli produkcję fartuchów taliowanych, żakietów, zwężanych spodni, spódnic oraz wszelkiego rodzaju odzieży podążającej za najnowszymi trendami mody. Dzięki temu personel medyczny ma szeroką gamę uniformów do wyboru, wszystko uzależnione jest jedynie od gustu lub też wymogów określonej placówki.

Kolorowe bluzy medyczne

Od dłuższego czasu lekarze mogą również nosić kolorowe bluzy medyczne z motywami zwierzątek czy też postaci z bajek. Jest to ukłon w stronę najmłodszych pacjentów, dla których pobyt w szpitalu nie jest niczym przyjemnym. Personel noszący takie bluzy staje się bardziej przyjaznym, przez co małe dzieci czują się bezpieczniej, a co najważniejsze mają więcej zaufania do osób, które je leczą. Pomaga to im umilić pobyt oraz motywuje do szybszego powrotu do zdrowia.