• niedz.. październik 17th, 2021

Tworzenie trawnika jesienią

ByRedakcja

październik 12, 2021

Trawa z rolki to sprzedażowy hit ostatnich lat. Odpowiada wysokim wymaganiom współczesnego klienta, który potrzebuje produktu samowystarczalnego i oszczędzającego czas. Trawa syntetyczna jest alternatywą dla organicznej murawy.

Układanie sztucznej trawy jest proste!

A oto zalety murawy z rolki:

  • jednorazowy koszt tylko podczas instalacji – dystrybutor sztucznej trawy zadbał o to, aby koszt użytkowania sztucznej trawy był tylko jeden. Zamawiasz trawę z rolki i przyjeżdża do Ciebie ekipa specjalistów. Układanie sztucznej trawy nie trwa długo. Jest też łatwe. Musisz tylko pamiętać, aby przygotować teren pod darń. Jest to szczególnie istotne w letnich miesiącach, kiedy zbyt wysoka temperatura nie sprzyja przechowywaniu trawy w zwiniętych rolkach. Jeśli jednak dopiero przygotowujesz miejsce, to postaw syntetyczny produkt w zaciemnionym oraz przewiewnym miejscu.

  • wszelakie zastosowanie – sztuczną darń stosujemy zwykle wtedy, kiedy nie mamy czasu na tradycyjne wysiewanie trawy i czekanie aż urośnie. W dzisiejszych czasach – trzeba to przyznać – mamy mało czasu. W ogóle czas jest wartością wysoko cenioną. Dlatego cenimy produkty wielofunkcyjne oraz takie, które ten czas oszczędzają czy wręcz skracają. Syntetyczna trawa jest więc idealna dla tych, którzy marzą o pięknym trawniku najlepiej od jutra. Albo od wczoraj – kiedy marzymy o trawniku jesienią. Dziś wiele jest możliwe! Tego typu produkty stosuje się zresztą często w prywatnych posesjach. Ale także znajdują one zastosowanie w hotelach, restauracjach, ogródkach miejskich, czyli wszędzie tam, gdzie ceniona jest estetyka i przytulność. Syntetyczna darń znajduje także zastosowanie na boiskach – tutaj docenia się to, że szybko wraca do formy po intensywnej eksploatacji. No i ładnie prezentuje się w mediach.

  • na miejsca trudne – miejscem trudnym dla zwykłej trawy jest nie tylko boisko, ale także pochylone tereny, gdzie nasiona naturalnej darni mogłyby zostać wypłukane. Trawa z rolki jest zdecydowanie bardziej odporna na warunki atmosferyczne.

  • komfort pielęgnacji i bezobsługowość – polega głównie na tym, że syntetycznej murawy nie trzeba podlewać, nawozić ani doglądać. Jedyny wysiłek, w którym zresztą może nas wyręczyć dystrybutor sztucznej trawy to montaż sztucznej trawy. Istotny jest też brak dodatkowej infrastruktury.

  • Komfort użytkowania – chodzenie po syntetycznej murawie jest bardzo przyjemne. Szczególnie dla małych dzieci, które mają delikatne stopy. Poza tym sztuczne murawy są zróżnicowane, więc każdy znajdzie model dopasowany do swoich preferencji.

Rodzaje sztucznej trawy

Trawa z rolki jest – jak już zauważyliśmy – bardzo zróżnicowana. Dopasowana jest do tego, czego oczekujesz i w związku z tym nie musisz przepłacać. Na przykład jeśli zależy Ci na dużej gęstości, niskiej cenie ale nie potrzebujesz wysokiej murawy to wybierz trawę typu EPUFLOOR ACTIVE. Z kolei wyjątkową miękkością charakteryzuje się murawa EPUFLOOR PRESTIGE. Trawa ta również nie należy do najdroższych. Inna trawa miękka, wysoka oraz gęsta, sprężysta i komfortowa a jednocześnie niedroga i polecana przez dystrybutora sztucznej trawy to murawa EPUFLOOR VELVET. Połączenie dobrej ceny i idealnej wysokości, miękkości oraz gęstości to EPUFLOOR FOREST. Wyjątkowymi parametrami cieszy się również murawa EPUFLOOR PERFECT.