• pt.. kwi 19th, 2024

Sztućce ze stali nierdzewnej czy srebrne? Poznaj opinie ekspertów Gerlach

ByRedakcja

lut 2, 2023

Jakie sztućce wybrać? Lepiej zainwestować w srebrne sztućce czy wybrać codzienne sztućce ze stali nierdzewnej? Przeczytaj zanim kupisz komplet sztućców do swojego domu!

Wybór najlepszych sztućców wymaga namysłu. Każdy materiał, z którego tworzy się sztućce, ma swoje wady i zalety. Czym różnią się od siebie wybrane materiały? Które najlepiej wybrać? Dziś bierzemy pod lupę sztućce ze stali nierdzewnej i te wykonane ze srebra. Czytaj dalej!

Srebrne sztućce na wyjątkowe okazje

Kiedy szukamy czegoś eleganckiego i ponadczasowego, wybieramy srebrne sztućce. Cena takiego kompletu jest jednak dość wysoka. W zamian otrzymujemy za to wysoką odporność za zużycie oraz działanie rdzy, szlachetny wygląd i ponadczasowy design. Warto przy tym mieć na uwadze fakt, że srebrnych sztućców nie umyjemy w zmywarce (a jeżeli umyjemy, musimy liczyć się z możliwością szybkiego zniszczenia sztućców). Srebro nie lubi wilgoci, ale też konkretnych produktów, takich jak ryby morskie, jajka czy majonez, które mogą sprawić, że powierzchnia materiału zaśniedzieje. Dlatego srebrne sztućce należy właściwie przechowywać (w suchym miejscu) i czyścić. Jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem, srebro to dobry wybór na specjalne okazje.

Sztućce ze stali wykorzystaj na co dzień

Alternatywą dla droższego srebra jest stal nierdzewna. Wyglądem przypomina srebro, ale jest dużo bardziej przystępna cenowo i świetnie sprawdza się do codziennego użytku. Sztućce ze stali nierdzewnej są trwałe, odporne na wysokie temperatury i korozję. Połączenie stopów żelaza, chromu, węgla i niklu tworzy wytrzymałe, proste w czyszczeniu sztućce, które można bez obaw myć w zmywarce. Osoby uczulone na nikiel znajdą też sztućce bez zawartości tego pierwiastka.

Sztućce ze stali nierdzewnej Gerlach

Wysokiej klasy sztućce ze stali nierdzewnej można znaleźć na przykład w ofercie Gerlach. Marka Gerlach to polski producent sztućców z 260 letnią historią, który od lat tworzy najwyższej jakości zestawy sztućców. W ofercie Gerlach znajdziesz widelce, łyżki, noże, łyżeczki i całe komplety sztućców. Asortyment producenta zawiera między innymi sztućce na prezent, komplety do codziennego użytku i wyjątkowe zestawy na specjalne okazje.