• niedz.. październik 17th, 2021

Stolarka okienna i drzwiowa. Nie tylko drewno i plastik

ByRedakcja

październik 12, 2021

Drzwi podnoszono-przesuwne są w stanie uatrakcyjnić pracę w niejednym biurze. Okna i drzwi, których nie sposób odróżnić, bo są tak samo piękne, transparentne, uatrakcyjniają codzienność i inspirują. Wykorzystują najnowsze systemy technologiczne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Fintecnic – okna aluminiowe własnej produkcji

Firma Fintecnic to polski producent i dystrybutor okien z siedzibą w Łodzi. Marka ta oferuje różne rodzaje okien, od okien aluminiowych, po okna drewniane. Firma oferuje również drzwi różnego typu, rolety zewnętrzne i bramy garażowe oraz moskitiery. W ofercie ma również akcesoria do stolarki okiennej oraz transport i montaż. Warto zwrócić uwagę szczególnie na okna aluminiowe firmy Fintecnic, gdyż są one wyłącznie jej produkcji. Firma wytwarza je w modernistycznym parku maszynowym z 2020 roku. Oferta tej marki to okna na każdą kieszeń, a przy tym trwałe i estetyczne. Firma istnieje od 10 lat, a więc ma spore doświadczenie w branży. Klientów przybywa jej z każdym rokiem coraz więcej. Priorytetem jest tutaj też indywidualne podejście. Firma jest otwarta na doradztwo w zakresie odpowiednich bram, okien, drzwi i dopasowanie ich do potrzeb oraz gustów klientów. Oferta stale jest poszerzana.

Moreview – estetyka wielogabarytowych drzwi przesuwnych

Wizytówką firmy jest system Moreview, który cechuje się nieograniczoną swobodą kształtowania przestrzeni. O szklanych drzwiach wyglądających jak okna marzył niejeden. Wielkogabarytowe drzwi przesuwne o wąskich profilach pobudzają wyobraźnię. System ten umożliwia konstruowanie drzwi o maksymalnej wysokości do 4 metrów oraz maksymalnym ciężarze skrzydła przesuwnego do 1200 kg. Estetyka tych konstrukcji bierze się z takich udogodnień technologicznych jak widoczna szerokość słupka na zejściu skrzydeł o 27 mm.

System DP 180

System DP 180 służy do tworzenia okien i drzwi podnoszono-przesuwnych. Tego rodzaju system jest nowoczesnym rozwiązaniem składającym się z profili aluminiowych i przekładek termicznych. Posiadając takie okna znacznie obniżasz straty energii cieplnej i zmniejszasz koszty eksploatacji obiektów. Ów system umożliwia wykonanie połączeń całoszklanych narożnika pod kątem 90 stopni. Z kolei drzwi bazujące na tym systemie są wyposażone w ruchomy słupek narożny.

Okna drewniane, PCV, aluminiowe i moskitiery

W ofercie okiennej stolarki znajdujemy modele PCV. Okna tego typu cechują się dobrą ceną, jakością, efektywnością energetyczną, łatwością pielęgnacji i ekologicznością. W 100% można je wykorzystać w recyklingu. Są również estetyczne. Z kolei okna drewniane łączą tradycję z nowoczesnością. Są zaawansowane technologicznie, a jednocześnie ekologiczne i uniwersalne. Okna aluminiowe cechują się dużą odpornością na warunki zewnętrzne. Są też lekkie, wytrzymałe, nowoczesne, dobre jakościowo, różnorodne i uniwersalne. Ciekawą ofertą są moskitiery – ramkowe, drzwiowe, rolowane, przesuwane, plisowane i antysmogowe. Są dobrą ochroną przed owadami.