• pon.. lut 26th, 2024

Rakieta Wilson Blade – dlaczego warto ją mieć?

ByRedakcja

lut 24, 2020

Dlaczego warto mieć rakietę Wilson Blade? Powodów takiego wyboru może być wiele, zarówno wśród profesjonalistów oraz wśród amatorskich graczy. Cechą charakterystyczną serii Wilson Blade jest jej zróżnicowanie pod kątem specyfikacji technicznej i przeznaczenia. Dzięki temu z łatwością każdy wybierze optymalne rozwiązanie dla siebie, które będzie dopasowane pod kątem parametrów oraz specyfiki tenisa, który się uprawia.

Rakieta tenisowa należy do głównego ekwipunku tenisisty i bez niej nie sposób wyobrazić sobie meczu lub treningu. Dlatego nie ważne, czy kupuje się pierwszą rakietę w życiu, czy jest się już zaawansowanym graczem, który korzysta z kilku lub kilkunastu rakiet w skali roku, ważne, by zwrócić uwagę na odpowiedni wybór. Przy wyborze odpowiedniej rakiety warto wziąć pod uwagę wiele aspektów i plany tenisowe na najbliższe miesiące.

Rakieta Wilson Blade 98

Rakieta Wilson Blade 98 to nowoczesny sprzęt, który został wykonany z myślą o najbardziej wymagających tenisistach i jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów lub zaawansowanych amatorów. Konstrukcja rakiety cechuje się elastycznością i doskonałym balansem, który pozwala na płynne przenoszenie ruchów ciała i nadgarstka na rotację, którą nadaje się piłce w trakcie wymiany.

Rakieta ta świetnie sprawdza się w szybkich wymianach i agresywnych zagraniach, dzięki czemu umożliwia efektowne i szybkie kończenie akcji. Skracanie wymiany pozwala na szybsze rozgrywanie spotkań i styl takiej gry docenią tenisiści o siłowym i agresywnym stylu nastawionym na atak. Odpowiedni naciąg i specjalna konstrukcja rakiety Wilson Blade 98 pozwala na maksymalne przenoszenie energii na odbijaną piłkę.

Rakieta Wilson Blade 98s

Rakieta Wilson Blade 98s podobnie jak inne z tej serii została wykonana z wykorzystaniem technologii Countervail. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu pokryto rakietę specjalną warstwą węglową. Taka konstrukcja wpływa korzystnie na minimalizowanie powstających w trakcie uderzeń wibracji, co ogranicza zmęczenie zawodnika w trakcie meczu oraz pozwala zadbać o nadgarstek, który jest narażony na urazy w trakcie intensywnego granie w tenisa.

Rakieta Wilson Blade 98s pozwala na efektowne wymiany i nadawanie piłce wyjątkowej rotacji, która może zmylić przeciwnika i doprowadzić do zwycięstwa. Wszystko dzięki znakomitemu czuciu piłki i płynnemu przekazywaniu ruchów nadgarstka do strun i w konsekwencji na piłkę tenisową. Podobnie jak w podstawowej wersji Wilson Blade 98 rozwiązanie 98s powoduje maksymalizację mocy uderzenia tenisisty.

Rakieta Wilson Blade 104

Rakieta Wilson Blade 104 to kolejne rozwiązanie z serii rakiet tenisowych Blade.  To kolekcja firmy Wilson, która jest najbardziej rozpoznawalna w świecie tenisa i często korzystają z niej czołowi gracze profesjonalnego cyklu. Rozwiązanie również cechuje się świetnym czuciem piłki oraz możliwością nadawania dużych rotacji, dzięki czemu przeznaczone jest zarówno dla graczy bardziej siłowych oraz tych, którzy preferują techniczny tenis.

Rama wykonana z odpowiednio dobranej mieszanki węglowej zapewnia elastyczność i odpowiedni balans rakiety, który docenią zarówno profesjonaliści oraz amatorzy. Rakieta Wilson Blade 104 charakteryzuje się również funkcjonalną główką, dzięki czemu w dynamicznym tenisie można zwiększyć margines błędu w uderzeniu. Sprawdza się to zarówno w trakcie profesjonalnych spotkań oraz w amatorskich meczach.

Szeroki wybór rakiet

Rakiety oraz pozostały sprzęt tenisowy marki Wilson dostępny jest w sklepie Amazing. Szeroki asortyment tenisowy oraz między innymi wymienione rakiety Wilson można wybrać w różnych konfiguracjach i opcjach. Dzięki temu każdy może wybrać sprzęt maksymalnie dopasowany do własnych potrzeb.

Jednocześnie można wybrać samą rakietę lub z niezbędnym osprzętem takim jak owijki zwiększające kontrolę użytkowania oraz profesjonalne naciągi, które pozwalą na idealną konfigurację sprzętu dla siebie. W zestawie można oczywiście dokupić również torbę na rakiety, które dedykowana jest konkretnym rozwiązaniom marki Wilson oraz piłki tenisowe, dzięki czemu możemy skompletować cały ekwipunek tenisowy. Wszystko dostępne jest w sklepie Amazing, który skierowany jest zarówno do profesjonalistów oraz do amatorów.