• wt.. gru 5th, 2023

Podkowa do każdego magazynu

ByRedakcja

kwi 11, 2023

W magazynie, jak i całym przemyśle, waga jest niezbędna. Dlatego istnieje wiele różnych rodzajów wag, w tym jedna, która przypomina podkowę.

W przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą czy dystrybucją dóbr, waga jest jednym z narzędzi, bez którego nie można się obejść. Prawie w każdym przypadku trzeba zważyć produkty z dokładnością do grama. Jak w przypadku małych wag sklepowych czy kuchennych to nie jest problem, to kiedy trzeba zważyć dużą ilość dóbr to taką dokładność mogą nam dać tylko wagi platformowe. Ten rodzaj wagi jest duży, często szeroki na nawet cztery metry, i bardzo wytrzymały, w przeciwnym wypadku taka waga w magazynie nie przetrwała by miesiąca ciągłej pracy. Wagi platformowe są również dokładne, są w stanie zważyć tony produktów z dokładnością do grama.

Jednak nawet z taką uniwersalnością czasami potrzebne są jeszcze bardziej wyspecjalizowane wagi. W magazynach często popularnym rodzajem wagi platformowej jest waga paletowa. W porównaniu do klasycznej wagi platformowej, ta waga jest często w kształcie podkowy, żeby móc szybko i efektywnie zważyć paletę z towarem.

Ta waga do palet ułatwia prace pracownikom oraz pozwalają na szybkie sprawdzenie wagi towaru, który dopiero został dostarczony. Jej budowa i kształt służą perfekcyjnie do tego jakże ważnego zadania w magazynie czy hipermarkecie. W magazynach często możemy zobaczyć wagi w kształcie litery U, takiej podkowy, która wchodzi w paletę i lekko ją podnosi, żeby ją szybko i efektywnie zważyć. Ważony towar ten nakłada się na wagi paletowe za pomocą wózka widłowego, co umożliwia na wygodne, szybkie, łatwe i co ważniejsze precyzyjne zmierzenie ciężaru takiej palety. Waga paletowa została tak skonstruowana, żeby była lżejsza i bardziej kompaktowa od tradycyjnej wagi platformowej. Niestety jednak często posiadają one limit ciężaru, który można nimi zważyć, więc jej odpowiedni dobór jest bardzo ważny.

Wagi do palet są bardzo ważne w przemyśle, lecz nie są jedynym rodzajem wagi, który możemy znaleźć w magazynach. Często jednak taki rodzaj wagi platformowej dobrze komplementuje inne, dając jeszcze większą precyzję w ważeniu różnego rodzaju dóbr.