• pon.. lut 26th, 2024

Nowoczesność w prosty sposób

ByRedakcja

mar 6, 2023

Każdy celuje w estetykę w swoich własnych czterech ścianach, czy to wielki dom, czy małe mieszkanie, jest jeden element, o którym często zapominamy.

Pewnie po przeczytaniu tego ktoś się może zastanowić, czego zapominamy podczas projektowania naszego wymarzonego domostwa? Przecież meble idealnie pasują do stylu domu, dekoracje są wszędzie, światła idealnie kontrastują się z kolorem ścian. Nawet łóżko idealnie się komponuje ze stylem sypialni. A ktoś wziął pod uwagę drzwi? Głównym zadaniem draw jest oddzielanie przestrzeni, zamykanie jej. Jednak wiele osób zapomina o jej wartości estetycznej! Drzwi istnieją w wielu różnych formach, lecz zawsze są ruchome. Mogą być pionowe czy poziome, w stylu europejskim czy azjatyckim. Mogą być z drewna, szkła czy nawet z metalu. Dlatego właśnie drzwi mogą być bardzo przydatnym narzędziem do lepszego urządzenia swoich czterech ścian.

Dla przykładu, jeśli nasz dom czy mieszkanie będzie urządzone w bardziej nowoczesnym stylu, z przeważającą ilością szkła, warto jest wziąć pod uwagę drzwi loftowe. Proste drzwi z większości wykonane ze szkła, mogą być przeźroczyste czy z bardziej zamglonego szkła, idealne dla zachowania prywatności. Takiego rodzaju drzwi są nawet dobrym rozwiązaniem poza nowoczesnym stylem projektowania. Poza oczywistym walorem estetycznym można jeszcze zauważyć, że takie drzwi przepuszczają dużą ilość światła, co umożliwia kontrast kolorów ścian zarówno ze sztucznym światłem jak i tym naturalnym. Dla niektórych idealna fuzja.

Niektórzy mogą argumentować, że takie drzwi będą delikatne, trochę mocniej je zamkniesz i już są w kawałkach. Otóż nie! Duża ilość drzwi szklanych wykonanych jest ze szkła hartowanego, jest to specjalny rodzaj szkła, który jest bardziej wytrzymały od swojego tradycyjnego odpowiednika, nawet w przypadku rozbicia się, w przeciwieństwie do tego, co możemy znaleźć np. W oknie, szkło hartowane rozbija się na drobny, relatywnie bezpieczny pył. Dzięki temu nie ryzykujemy podczas sprzątania niezliczone rany spowodowane różnego rodzaju ostrymi kawałkami.

Dlatego też, jeśli ktoś chce trochę poprawić jakość estetyczną swojego domu czy mieszkania, albo po prostu chcą zaoszczędzić trochę na prądzie, drzwi wykonane ze szkła, szczególnie loftowe, są bardzo dobrym rozwiązaniem.