• pon.. lut 26th, 2024

Która polska szkoła kitesurfingu jest najlepsza?

ByRedakcja

lut 4, 2020

W miarę jak kitesurfing stawał się w Polsce coraz bardziej popularny, zaczęło powstawał coraz więcej szkół oferujących naukę tej dyscypliny. W efekcie mamy kilkaset placówek, spośród których mogą wybierać osoby, które chcą nauczyć się pływać na desce z latawcem.

Nic dziwnego, że wiele osób ma problem, którą z nich wybrać. Po wpisaniu do wyszukiwarki hasła: szkoła kitesurfingu otrzymamy kilkanaście stron z wynikami wyszukiwania, a na każdej z nich po 10 linków do stron szkół. I jak wybrać tę najlepszą?

Po pierwsze trzeba rozróżnić dwa rodzaje szkół – pierwsze, mają bogatą historię i zostały założone jeszcze zanim kite stał się tak bardzo popularny. Najczęściej powstały jako efekt pasji, fascynacji. Drugi rodzaj – to szkoły, czysto biznesowe twory, założone przez ludzi kompletnie niezwiązanych z kitesurfingiem, którzy widząc duży popyt upatrzyli w tym szansę na biznes.

Oczywiście nie każda nowa i młoda szkoła taka jest, jednak historia i tradycja to jest to co na pewno przemawia na korzyść. Dlatego warto sprawdzić dokładnie kiedy szkoła została założona i jakie ma doświadczenie.

Warto również przeanalizować skład instruktorski – na stronie szkoły powinny znajdować się szczegółowe informacje o doświadczeniu i osiągnięciach poszczególnych nauczycieli.

Warto również szczegółowo zapoznać się z zakładką Oferta na stronie szkoły. Sprawdzić jakiego rodzaju kursy oferują – czy są tylko kursy grupowe czy może również indywidualne, jakiej wielkości są grupy, jak wyglądają i ile trwają zajęcia.

Na pewno warto sprawdzić czy szkoła posiada wykupione ubezpieczenie – to bardzo ważne, ponieważ w razie jakiegokolwiek wypadku czy innej sytuacji kursanci mają zapewnioną pomoc.

Trudno określić która z funkcjonujących na rynku szkół jest najlepsza. Jest kilka topowych placówek, które mocno wybijają się na tle innych dużym doświadczeniem i ciekawą ofertą. Jeśli nie wiecie którą z nich wybrać możecie popytać na różnego rodzaju grupach i forach poświęconych kite. Jest wiele osób, które chętnie dzielą się swoimi opiniami.

Jeśli bardziej ufacie sobie, to po prostu wybierzcie kilka szkół, skontaktujcie się z nimi, porozmawiajcie. Przygotujcie sobie wcześniej listę rzeczy o które chcecie zapytać – dzięki temu żadna ważna kwestia wam nie umknie.

 A gdy wybierzecie już szkołę możecie zaczynać przygodę z kite. I gwarantuje – będzie to jedna z lepszych przygód w waszym życiu.