• wt.. gru 5th, 2023

Komputer z leasingu na lata

ByRedakcja

lip 19, 2019

Komputery poleasingowe, używane dotąd jako wyposażenie biura lub narzędzia menadżerów w firmach i przedsiębiorstwach, są dziś bardzo popularne na wtórnym rynku sprzętu elektronicznego.

Komputery poleasingowe, używane dotąd jako wyposażenie biura lub narzędzia menadżerów w firmach i przedsiębiorstwach, są dziś bardzo popularne na wtórnym rynku sprzętu elektronicznego. Wiele osób obawia się jednak o stan techniczny tego rodzaju urządzeń i rezygnuje z zakupu, mimo atrakcyjnej ceny. Warto więc wiedzieć, że jest to sprzęt o wiele bardziej trwały od tanich komputerów marketowych.

Komputery poleasingowe – używane w biurze

Sprzęt poleasingowy to urządzenia, które trafiły na rynek wtórny po 3-5 letnim okresie leasingowania przez firmę. Komputery poleasingowe używane były wcześniej najczęściej do pracy biurowej. Oznacza to, że ich podzespoły nie były poddawane znacznym obciążeniom. Należy jednak pamiętać, że mają za sobą kilkuletnią pracę przez wiele godzin dziennie. Warto wiedzieć, że tego typu sprzęt pochodzi zwykle od renomowanych producentów i jest wyposażony w wysokiej jakości podzespoły, które zostały zaprojektowane z myślą o długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Dlatego, decydując się na zakup takiego sprzętu możemy spodziewać się, że będzie bezawaryjnie działał przez kolejne lata.

Sprzęt przygotowany dla nowego użytkownika

Komputery poleasingowe, używane dotychczas do pracy, są odświeżane i przygotowywane do ponownej sprzedaży przez wyspecjalizowane firmy. Takie działania polegają na dokładnym czyszczeniu sprzętu, a także usuwaniu z pamięci urządzeń wszelkich śladów po poprzednich użytkownikach. Komputery są też diagnozowane pod kątem zużycia poszczególnych podzespołów oraz innych uszkodzeń. Wszelkie usterki są na tym etapie usuwane. Po zakończeniu takiej procedury na dostępny na rynku wtórnym sprzęt poleasingowy udzielana jest zwykle kilkumiesięczna gwarancja. To czas wystarczający na wykrycie ewentualnych awarii i diagnozę innych problemów, których nie wykryto wcześniej.