Jakie buty na siłownie wybrać? Sprawdź nasze typy!

Wybierając strój na siłownie, należy przede wszystkim postawić na wygodę, powinien on bowiem zapewniać swobodę ruchów, a także właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu pot wydzielający się w trakcie ćwiczeń będzie znajdował ujście.

W przypadku butów na siłownie obowiązują te same zasady, z tym że należy pamiętać także o odpowiednio giętkiej podeszwie, oraz usztywnieniu kostki, dzięki któremu ryzyko urazów i kontuzji zostaje zminimalizowane. Przedstawiamy 3 najbardziej popularne i wygodne modele obuwia dedykowanego na siłownie.

Nike Metcon 4

Ten model butów od firmy Nike to doskonała propozycja dla osób regularnie korzystających z siłowni. Posiadają one bowiem przewiewną cholewkę, wykonaną z materiałów syntetycznych, które idealne dopasowują się do kształtu stopy, a także elastyczną podeszwę. Dodatkowo model ten został wyposażony w zapiętek z materiału TPU, który gwarantuje stabilne ułożenie stopy, zarówno w trakcie treningu cardio, jak i także treningów siłowych.

Nike Air Jordan DNA LX

Brand Jordan słynie z wysokiej jakości obuwia dedykowanego dla sportowców. W tym przypadku nie jest też inaczej. Model ten został wykonany, jeśli chodzi o cholewkę z syntetycznych materiałów, doskonale cyrkulujących powietrze, a także sprężystej pianki na podeszwie, która gwarantuje wygodę przy każdym kroku, doskonale izolując podłoże. Dodatkowo obecne przy pięcie i języku uchwyty ułatwiają ich zakładanie i zdejmowanie.

Nike Metcon Free

Buty te charakteryzują się przede wszystkim elastyczna podeszwa Free, która posiada głębokie nacięcia na podeszwie zapewniające dopasowanie obuwia do stopy przy wykonywaniu zarówno ćwiczeń na bieżni, jak i także z wykorzystaniem ciężarów. Dostępny jest on w sklepie Ataf https://www.ataf.pl/6_nike w atrakcyjnej cenie. Cholewka Nike Metcon Free została wykonana z lekkiej i przewiewnej siateczki, wzmocnionej po obu stronach gumą, która gwarantuje trwałość obuwia. Model ten sprawdzi się zwłaszcza u osób uprawiających crossfit oraz ćwiczenia siłowe.