• pon.. lut 26th, 2024

Czysta skóra na każdą okazję

ByRedakcja

mar 6, 2023

Jak utrzymać czystą skórę. Czy same kremy czy inne specyfiki wystarczają? Sposobów jest dużo, lecz są rzeczy, które są skuteczniejsze od innych.

Dobrym tego przykładem może być peeling kawitacyjny. Jest to dosyć nowoczesna metoda oczyszczania skóry, która polega na usunięciu martwych komórek naskórka za pomocą ultradźwięków. Taki zabieg bardzo efektywnie poprawia wygląd naszej skóry, usuwając wszelakie zanieczyszczenia jak i pomaga w redukcji wielu różnych niedoskonałości. Ultradźwięki wykorzystywane podczas peelingu kawitacyjnego generują tak zwane mikrokawitacje. Innymi słowami mikrofalowanie skóry. W wyniku takiego procesu martwe komórki naszego naskórka rozbijają się na kawałeczki, usuwając się z naszej skóry. To sprawia, że nasza skóra staje się bardziej jednolita, gładka i promienna. Peeling kawitacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają skórę mieszaną, tłustą lub trądzikową.

Zabieg ten pomoże usunąć wszelkie zanieczyszczenia tego typu. Dodatkowo dzięki temu można zwęzić pory i zredukować wszelakie niedoskonałości. Peeling kawitacyjny jest również bardzo skuteczny w walce z przebarwieniami jak i bliznami, szczególnie po-trądzikowymi. Ten dosyć prosty zabieg medycyny estetycznej jest bezbolesny, i co ważniejsze, bezinwazyjny. Peeling kawitacyjny nie powoduje podrażnień ani przebarwień skóry. Trwa on przeciętnie około pół godziny, a po jego wykonaniu nasza skóra jest odpowiednio nawilżona jak i odżywiona i oczywiście czysta. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, lekarze medycyny estetycznej zalecają wykonanie serii peelingu kawitacyjnego. W zależności od potrzeb naszej skóry, taki zabieg powinien być wykonywany, co około dwa do czterech tygodni.

Często prosto po przeprowadzeniu zabiegu, nasza skóra może być lekko zaczerwieniona, lecz nawet z takim kolorem widać, że efekty są prawie natychmiastowe, od razu widać, że nasza skóra wygląda o wiele lepiej niż przed tym. Jak na tak prosty i szybki zabieg to prawie same plusy. Jednak niestety nie jest on przeznaczony dla każdego. Peeling kawitacyjny jest przeciwwskazany dla osób, które mają rozszerzone naczynka, trądzik różowaty, choroby autoimmunologiczne oraz dla kobiet w ciąży. Dlatego warto jest skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej przed jakimkolwiek zabiegiem.