• niedz.. gru 4th, 2022

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

ByRedakcja

lip 17, 2019

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoiku dziecięcego jest oczywiście wygodne łóżeczko.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoiku dziecięcego jest oczywiście wygodne łóżeczko. Noworodki zwłaszcza w pierwszych miesiącach swojego życia śpią bardzo dużo, w trakcie kilku godzinnych drzemek ich organizm regeneruje się oraz nabiera sił. Udając się do sklepu młodzi rodzice stają przed trudnym zadaniem jakim jest wybór łóżeczka dla niemowlaka. Na jaki model się zdecydować – tradycyjny czy nowoczesny? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Tradycyjne łóżeczko dla niemowlaka – tak czy nie?

To właśnie ten model łóżek dla noworodków cieszy się od wielu lat dużą popularnością, są to tzw. łóżeczka szczebelkowe, które wyróżniają się przede wszystkim charakterystycznym oryginalnym wyglądem. Różnią się one od siebie ciekawym wzornictwem, wykończeniem oraz materiałem użytym do produkcji. Jeżeli chodzi o ten element wyposażenia to jest on dostępny zazwyczaj w dwóch standardowych wymiarach 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm. Wybór rozmiaru łóżeczka jest kwestią indywidualną, nie mniej jednak należy pamiętać także o doborze właściwego materaca, którym wypełnione zostanie dno łóżeczka.

Jeżeli zależy nam na tym by maluch mógł dłużej korzystać ze swojego łóżeczka to wówczas warto zdecydować się na model o większych wymiarach. Co więcej, ówczesne modele posiadają funkcję demontażu boków w efekcie czego łóżeczko dla niemowlaka w prosty sposób przy pomocy kilku prostych ruchów można przeistoczyć w wygodny tapczanik dla dziecka w wieku od 3 do 5 lat. Tradycyjne modele szczebelkowych łóżeczek bardzo często wyposażone są w szufladki oraz półeczki, czyli dodatkowe miejsce do przechowywania np. śpioszków, otulaczy, pościeli itp. Niektóre z nich, zaopatrzone są w praktyczną komodę z przewijakiem.

Łóżeczko dla niemowlaka powinno być również bezpieczne, z tego też względu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę czy dany produkt spełnia ściśle określone europejskie normy bezpieczeństwa, określone symbolami – PN-EN 716-1:1999 lub PN-EN 1130-1-2001.