• pon.. lut 26th, 2024

Jakie buty na siłownie wybrać? Sprawdź nasze typy!

ByRedakcja

wrz 20, 2019

Wybierając strój na siłownie, należy przede wszystkim postawić na wygodę, powinien on bowiem zapewniać swobodę ruchów, a także właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu pot wydzielający się w trakcie ćwiczeń będzie znajdował ujście.

W przypadku butów na siłownie obowiązują te same zasady, z tym że należy pamiętać także o odpowiednio giętkiej podeszwie, oraz usztywnieniu kostki, dzięki któremu ryzyko urazów i kontuzji zostaje zminimalizowane. Przedstawiamy 3 najbardziej popularne i wygodne modele obuwia dedykowanego na siłownie.

Nike Metcon 4

Ten model butów od firmy Nike to doskonała propozycja dla osób regularnie korzystających z siłowni. Posiadają one bowiem przewiewną cholewkę, wykonaną z materiałów syntetycznych, które idealne dopasowują się do kształtu stopy, a także elastyczną podeszwę. Dodatkowo model ten został wyposażony w zapiętek z materiału TPU, który gwarantuje stabilne ułożenie stopy, zarówno w trakcie treningu cardio, jak i także treningów siłowych.

Nike Air Jordan DNA LX

Brand Jordan słynie z wysokiej jakości obuwia dedykowanego dla sportowców. W tym przypadku nie jest też inaczej. Model ten został wykonany, jeśli chodzi o cholewkę z syntetycznych materiałów, doskonale cyrkulujących powietrze, a także sprężystej pianki na podeszwie, która gwarantuje wygodę przy każdym kroku, doskonale izolując podłoże. Dodatkowo obecne przy pięcie i języku uchwyty ułatwiają ich zakładanie i zdejmowanie.

Nike Metcon Free

Buty te charakteryzują się przede wszystkim elastyczna podeszwa Free, która posiada głębokie nacięcia na podeszwie zapewniające dopasowanie obuwia do stopy przy wykonywaniu zarówno ćwiczeń na bieżni, jak i także z wykorzystaniem ciężarów. Dostępny jest on w sklepie Ataf https://www.ataf.pl/6_nike w atrakcyjnej cenie. Cholewka Nike Metcon Free została wykonana z lekkiej i przewiewnej siateczki, wzmocnionej po obu stronach gumą, która gwarantuje trwałość obuwia. Model ten sprawdzi się zwłaszcza u osób uprawiających crossfit oraz ćwiczenia siłowe.