• pon.. lut 26th, 2024

Jak ćwiczyć na siłowni aby było widac postępy

ByRedakcja

maj 23, 2018

Aby uzyskać więcej informacji na temat budowy mięśni, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, które obszary wymagają uwagi. Obszary te mogą wahać się od zmiany diety do różnych treningów. Odkryj wskazówki i triki, z których możesz skorzystać i wprowadzić je do treningu, aby uzyskać wspaniałe rezultaty.

Musisz jeść węglowodany, jeśli chcesz budować mięśnie. Węglowodany pomagają organizmowi uzyskać energię potrzebną do prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Stosunek węglowodanów, które powinno się spożywać każdego dnia, wynosi około dwóch gramów za każdy kilogram, który ważysz.

Jeśli jesteś całkowicie nowy w budowaniu mięśni, powinieneś zacząć powoli. Generalnie lepiej jest, aby nowi ludzie zaczęli używać maszyn zamiast wolnych ciężarów. Ten rodzaj maszyny doskonale nadaje się do ćwiczenia formy i zapewnienia, że ​​nie zranisz się podczas treningu.

Upewnij się, że zużywasz tyle kalorii, ile potrzebuje Twój organizm. Możesz znaleźć kalkulatory kaloryczne online, które pomogą ci zaplanować dietę, która zaspokoi Twoje potrzeby w zależności od tego, ile mięśni chcesz zbudować. Spróbuj skorzystać z jednego z wielu kalkulatorów, które znajdziesz, a następnie dostosuj dietę w zdrowy sposób, aby zwiększyć dzienną wartość kaloryczną.

Korzystaj z własnego ciała, gdy ćwiczysz. Ćwiczenia w zakresie masy ciała, w tym pompki, podciągnięcia, wypukłości i spadki, mogą powodować dodatkowe przyrosty masy mięśniowej i siły. Z tego powodu tego typu ćwiczenia są bardzo ważnym składnikiem solidnego programu treningowego i powinny zostać uwzględnione.

Wypróbuj spacer farmera, aby twoje ćwiczenie cardio było bardziej produktywnym elementem treningu mięśniowego. Trzymaj hantle w każdej ręce po bokach i utrzymuj mięśnie brzucha w ciasnej pozycji podczas spaceru. Zacznij od dziesięciominutowego spaceru i staraj się zwiększyć to do 20 minut w trakcie treningu.

Podnosząc ciężary, należy spróbować zakończyć sesję za pomocą pompy. Badania wykazały, że twoja siła i rozmiar mięśni mogą zostać zwiększone przez popchnięcie dodatkowej ilości krwi do twoich mięśni poprzez zestaw o wysokim powtórzeniu po twoich normalnych zestawach. Spróbuj zakończyć się zbiorem dwudziestu powtórzeń, a nawet stu powtórzeń ćwiczenia izolacyjnego.

Wiedząc, jakie suplementy należy przyjmować, może mieć duże znaczenie w budowaniu mięśni. Wiele osób stosuje suplementy diety, aby pomóc im w budowaniu mięśni. Kształcenie w zakresie prawidłowego przyjmowania suplementów jest tak samo ważne jak trening siłowy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jakie suplementy należy wziąć przed rozpoczęciem treningu i po treningu.

Nie wszystkie suplementy są równe, jeśli chodzi o pomoc w budowaniu potrzebnych mięśni. Staraj się unikać jakichkolwiek suplementów, które mają cięższe substancje. Większość profesjonalistów zaleca stosowanie niczego mocniejszego niż podstawowe białko serwatkowe, aby nie powodować żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych dla własnego organizmu.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo białka. Idealna dieta do budowania mięśni zawiera jeden gram białka na każdy kilogram masy ciała każdego dnia. U większości osób można to osiągnąć wyłącznie poprzez dietę, a suplementacja białek zwykle nie jest konieczna. Uzupełnienie dziennego spożycia białka poza tym zwykle nie przyniesie żadnych korzyści.

Twoja rutyna treningowa zawsze wymaga celów, więc wyznacz nowy cel, gdy tylko osiągniesz stary. Osiągnięcie celu jest wspaniałe, a ty zasługujesz na dumę ze swojego osiągnięcia. Pamiętaj tylko, że budowanie mięśni jest procesem, który możesz kontynuować w nieskończoność, o ile masz świeży cel, do którego możesz dążyć.

Istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym możesz poprawić swoje wysiłki, aby zbudować mięśnie. W tym artykule znajdziesz przydatne wskazówki. Wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w osiąganiu twoich celów. Połącz i dopasuj, aby sprawdzić, czy niektóre kombinacje działają lepiej niż inne.