Filtry przepływowe dają duży komfort i wygodę użytkowania. Są bezobsługowe, a dzięki nim wodę filtrowaną możemy czerpać prosto z kranu.
Ekologia, oszczędność i wygoda to najważniejsze cechy filtrów przepływowych. Dowiedz się więcej na ich temat!
Od butelek filtrujących po filtry przepływowe. Rodzaje filtrów do wody
Filtry do wody działają podobnie – zazwyczaj zawierają warstwę z węgla aktywnego, która usuwa związki chloru, warstwę włókniny polipropylenowej oczyszczającej wodę z zanieczyszczeń mechanicznych i filtr z żywicy jonowymiennej, który ma zdolność redukcji soli wapnia i magnezu oraz zmiękcza wodę usuwając z niej kamień przez co chroni domowe sprzęty AGD. Niektóre wyposażone są również w filtr azotanowy – szczególnie przydatny w domach jednorodzinnych z własnym ujęciem, gdzie do wody mogą przedostawać się azotany z okolicznych pól i nieszczelnych szamb, a także metale ciężkie i substancje organiczne.
W sklepach znajdziemy m.in. dzbanki filtrujące wodę, butelki filtrujące, dzięki którym możemy mieć dostęp do wody filtrowanej niemal w dowolnym miejscu oraz filtry przepływowe, które podwyższają jakość wody bezpośrednio w punkcie jej poboru.
Te ostatnie są szczególnie przydatne gdy powierzchnia blatów kuchennych jest niewielka, gdy zużywamy sporo wody w gospodarstwie domowym i gdy woda jest wyjątkowo twarda. Więcej informacji o filtrach przepływowych znajdziesz na dafi.pl/filtry-przeplywowe.
Filtr przepływowy – czy warto go zainstalować?
Filtrowanie wody jest korzystne dla naszego zdrowia, portfela i środowiska naturalnego.
Nie od dziś wiadomo, że dla utrzymania dobrego stanu zdrowia niezbędne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać średnio 1,5-2 litrów wody dziennie. Wychodzenie do sklepu i dźwiganie z powrotem takich ilości to spore obciążenie. Jest jeszcze większe w przypadku liczniejszej rodziny. Filtr przepływowy to łatwiejszy dostęp do wody. Dzięki filtrom możemy pić jej więcej – wystarczy podstawić szklankę pod kran! Dobrym sposobem na wyrabianie nawyku częstszego picia wody jest też nalewanie jej do karafki i umieszczanie np. na biurku czy stole.
Jak można się domyślić, filtrowanie wody generuje też spore oszczędności. Nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu filtra i jego wymianę – litr wody filtrowanej jest kilkadziesiąt razy niższy niż butelkowanej.
To także odciążenie dla środowiska naturalnego. Rezygnując z zakupu wody butelkowanej zmniejszamy ilość odpadów ze szkodliwego dla środowiska naturalnego – a także organizmu człowieka – plastiku.