• niedz.. gru 4th, 2022

Błędy podczas golenia maszynką – jak ich uniknąć?

ByRedakcja

mar 11, 2022

Golenie maszynką stanowi najbardziej popularną metodę usuwania niechcianego owłosienia. Zalicza się do szybkich i bezbolesnych sposobów depilacji, jednak to ona często prowadzi do podrażnień czy zjawiska wrastania włosów. Jak uniknąć tego rodzaju problemów skórnych? Podpowiadamy.

Błędy podczas golenia maszynką

1. Przechowywanie maszynki na wilgotnej wannie.

Maszynka, a przede wszystkim jej ostrza powinny być przechowywane w czystości oraz suchym miejscu. W przeciwnej sytuacji w szybkim tempie może dojść do rozwoju w niej drobnoustrojów. Ponadto ostrza mogą również zacząć rdzewieć, a w efekcie stawać się dużo mniej skuteczne.

2. Wielorazowe stosowanie maszynki.

Maszynka jednorazowa wskazuje na fakt, że powinna być stosowana tylko raz. Często jednak zdarza się, że kobiety używają jej wielokrotnie. Należy podkreślić, że w ostrzach maszynki stosowanej wiele razy gromadzą się drobnoustroje, włoski, martwy naskórek oraz wilgoć. Wszystko to prowadzi do jej mocnego zanieczyszczenia, a co za tym idzie zwiększenia ryzyka wywołania infekcji skóry.

3. Golenie na suchej skórze.

Często pośpiech oraz brak czasu zmusza nas do szybkiego golenia maszynką na suchej skórze. Niestety jest to bardzo szybka droga do podrażnień, zacięć i otwartych ran będących źródłem dyskomfortu, bólu, pieczenia oraz świądu.

4. Golenie pod włos.

Golenie maszynką pod włos to jeden z głównych błędów w przypadku tej metody. Prawidłowo wykonana depilacja przy użyciu maszynki zapobiega powstawaniu podrażnień, co ma szczególne znaczenie w przypadku kobiet posiadających skórę wrażliwą.

5. Brak pielęgnacji skóry po goleniu.

Niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak po goleniu sprawia, że kondycja skóry ulega pogorszeniu. Należy pamiętać, że podczas korzystania z maszynki oprócz włosów pozbywamy się również martwego naskórka. W związku z tym skóra po goleniu maszynką wymaga pielęgnacji nawilżająco-kojącej, która uzupełni niedobory skóry po depilacji.

Jak uniknąć błędów podczas goleniu maszynką?

Błędy, które bardzo często pojawiają się podczas golenia maszynką, można w szybki i łatwy sposób pozbyć się decydując się na trwałe metody redukcji włosów. Mowa tu o depilacji laserowej wykorzystującej technologię lasera Mediostar Next Pro. Dzięki tego rodzaju zabiegom w sposób trwały pozbywamy się owłosienia, przez co skóra zyskuje gładkość oraz bardzo estetyczny wygląd. Dzięki depilacji laserowej laserem Mediostar Next Pro całkowicie zmniejszamy skłonność do powstawania podrażnień, zjawiska wrastania włosów oraz zapalenia mieszków włosowych.

Efektem depilacji laserowej jest całkowicie gładka skóra, która wpływa nie tylko na zewnętrzną atrakcyjność naszego ciała, ale również w dużym stopniu na aspekt psychiczny zwiększając pewność siebie oraz kobiecość.

Podsumowanie

Golenie maszynką to przede wszystkim szybka i bezbolesna metoda usuwania owłosienia. Bardzo często jednak przyczynia się do problemów skórnych w postaci podrażnień, wrastania włosów czy zapalenia mieszków włosowych. Częste błędy jakie pojawiają się podczas golenia maszynką również przyczyniają się do pogorszenia kondycji skóry. Jednym z najskuteczniejszych sposób na zmianę, gwarantujących zdrową i zadbaną skórą jest depilacja laserowa.